بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی
تاریخ:
۱۹ فروردین ۱۳۹۶
گاهی اوقات بازاریابی برای کسب و کار مشکل می شود، به خصوص اگر رقبای مشتاقی هم دور و اطرافتان را گرفته باشند. هدایای تبلیغاتی ابزارهای بازاریابی مفیدی هستند، و اگر از آنها به درستی استفاده شود، می توانند برند شما را ارتقا دهند.

در این زمینه نیز درست مانند هر استراتژی بازاریابی موثر دیگری، باید یک سری تحقیقات انجام دهید و از خودتان چند سوال مهم بپرسید.
چرا هدایای تبلیغاتی، ابزارهای بازاریابی موثری هستند؟

چون باعث می شوند برندتان در معرض دید قرار بگیرد. بر خلاف تبلیغات سنتی، مردم به سختی می توانند از هدایای تبلیغاتی چشم پوشی کنند. یک ساک خرید که نام برندتان بر روی آن چاپ شده، قطعا بیشتر از یک آگهی روزنامه جلب توجه خواهد کرد و مشتری ها هم دائما از آن استفاده خواهند کرد.

چون با ارزش هستند. تراکت های تبلیغاتی دیگر ابزار بازاریابی موثری نیستند چرا که اغلب یا گرفته نمی شوند، یا دور انداخته می شوند. معمولا کسی هدایای تبلیغاتی مانند تی شرت و یا توپ های ضد استرس را دور نمی اندازد چون بیشتر شبیه به هدیه هستند تا تبلیغ.

چون خلاقانه اند. بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات در رادیو و تلویزیون و آگهی های روزنامه گرچه خوب هستند، اما اصالت ندارند. هدایای تبلیغاتی نه تنها خلاق ترند بلکه برای مشتری ها ملموس تر نیز هستند.

چون معمولا خیلی گران نیستند. هر بازاریاب با تجربه ای از هزینه های بالای روش های سنتی بازاریابی اطلاع دارد. هدایای تبلیغاتی چنان طیف گسترده ای از شکل و اندازه دارند که جوابگوی هر بودجه ای خواهند بود (حتی اگر فقط یک جا کلیدی باشد).

هدایای تبلیغاتی چطور برای بازاریابی به کار برده می شوند؟

افزایش آگاهی درباره ی برند. هدایای تبلیغاتی خودشان برند و کسب و کار شما را دست به دست می چرخانند. مردم عاشق هدیه و نمونه های رایگان هستند و مشتری هایتان به احتمال زیاد در مورد هدایای شخصی سازی شده ای که شما با شعار دوستانه خود به آنها هدیه داده اید، به دوستان خود خواهند گفت.

تقدیر از کار خوب کارمندها. کارمندها برای کار سخت و فداکاری شان سزاوار پاداش هستند، و هدایای تبلیغاتی می تواند روحیه آنها را بهتر و وفاداری شان را محکم تر کند.

گفتن: " متشکرم ". فرستادن ایمیل تشکر به مشتری ها همیشه کار هوشمندانه ای است، اما دادن یک هدیه تبلیغاتی با کیفیت به آنها، بهتر است. هنگامی که به مشتری که از شما خرید کرده یک هدیه مانند یک تقویم عکس دار می دهید، می توانید مطمئن باشید که دوباره بر می گردد.

استفاده به عنوان کوپن و پیشنهادات ویژه. بسیاری از کسب و کارها، بر روی هدایای تبلیغاتی خود کوپن چاپ می کنند و یا به مشتری ها تی شرت هایی می دهند که با داشتن شان در خرید بعدی از تخفیف برخوردار می شوند. در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید هر کار خلاقانه ای که دوست دارید با آنها انجام دهید.

جایزه دادن به مشتری. می توانید به مشتری هایی که در قرعه کشی های مسابقه هایی که خودتان ترتیبشان را داده اید برنده شده اند، هدایای تبلیغاتی خودتان را به عنوان جایزه بدهید!

دادن هدیه منحصر به فرد به اعضا. حق عضویت، معیاری برای عضویت در باشگاه ها و سازمان های متعدد است، و بسیاری از مردم تمایلی به پرداخت حق عضویت ندارند. دادن یک هدیه تبلیغاتی منحصر به فرد به عنوان هدیه عضویت می تواند مردم را به پیوستن به شما  تشویق کنند.

جمع آوری پول برای امور خیریه . سازمان های غیر انتفاعی و خیریه ها اغلب اعانه جمع آوری  و یا با مزایده پول جمع آوری می کنند. با اهداء یک هدیه ی تبلیغاتی با ارزش و یا یک سبد هدیه فانتزی خودتان را بین مردم نشان دهید. نتیجه این می شود که شما بودجه به دست می آورید، خودتان را در معرض دید قرار می دهید، و مشتری هم یک هدیه به یاد ماندنی دریافت می کند.
هدایای تبلیغاتی را باید چگونه توزیع کرد؟

از طریق پست به صورت کلی. پست مستقیم هنوز هم یکی از موثر ترین روش های بازاریابی است چراکه پیام شما را مستقیم در دستان مشتری قرار می دهد. برای اینکار به نام و آدرس دقیق مشتریان احتمالی نیاز دارید. و البته فراموش نکنید که هزینه ارسال را خودتان حساب کنید!

از طریق نمایشگاه ها و همایش ها. افرادی که به نمایشگاه های تجاری می آیند معمولا طیف گسترده ای از افراد در زمینه های شغلی مختلف هستند، و این یعنی شما فرصت کافی دارید تا شرکت خود را نشان دهید و مشتری های جدید جذب کنید. در این نمایشگاه ها همیشه رقابت زیادی بین کسب و کار ها وجود دارد، بنابراین باید هدایای تبلیغاتی خود را هوشمندانه سفارشی سازی کنید تا به راحتی توجه ها را به خود جلب کند.

همایش ها و میتینگ ها. همایش ها منابع بسیار عالی برای بازاریابی هستند، و میتینگ شما این شانس را به شما می دهند تا با افراد و در واقع مشتری های جدید آشنا شوید. به افرادی که در سمینار هایتان حضور یافته اند هدیه های شخصی سازی شده بدهید و با این کار برند خود را ارتقا دهید.

افتتاحیه ها، جشن تعطیلات، و رویدادهای خاص. مردم در گردهمایی های اجتماعی هیجان زده می شوند، و گفتگو با مشتریان احتمالی علاقه مند در این مواقع خیلی راحت است. با دادن هدایای تبلیغاتی قبل از افتتاحیه ها و یا جشن های پایان سال، که زمان خوبی برای دادن تخفیف های منحصر به فرد است، برای کسب و کار خود بازاریابی کنید، و به این ترتیب مشتری های قدیمی و جدید را برای خرید ترغیب کنید .

ترجمه شده توسط هدایای تبلیغاتی پدیده جاوید در فروردین 1396
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _ _____  _ _____ 
(_)| _ | (_)| _ |
 _ | |_| |  _ \ V / 
| |\____ | | | / _ \ 
| |.___/ / | || |_| |
|_|\____/  | |\_____/
      _/ |    
     |__/    
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
قمقمه تبلیغاتی محصولی کاربردی برای همه افراد
 ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

قمقمه تبلیغاتی محصولی کاربردی برای همه افراد

نوشیدن شش تا هشت لیوان آب در روز توصیه پزشکان به همه افراد است. اگر به عنوان صاحب کسب‌وکار قصد دارید برای کارکنان و مخاطبان خود هدایای تبلیغاتی تهیه کنید قمقمه تبلیغاتی را انتخاب کنید. با این هدیه به آنها یادآوری می‌کنید در طول روز بیشتر آب بنوشند و به فکر سلامتی خود باشند. هدایای ...  ادامه مطلب 
تاثیر مثبت گلدان تبلیغاتی در محیط اداری
 ۲۸ دی ۱۳۹۸

تاثیر مثبت گلدان تبلیغاتی در محیط اداری

تاثیر هدایای تبلیغاتی در پیشبرد اهداف بازاریابی کسب‌وکارها و توسعه برند انکارناپذیر است. تنوع هدایای تبلیغاتی به قدری زیاد است که صاحبان کسب‌وکارها با هر میزان از بودجه می‌توانند کالایی را انتخاب کنند و آن را با نام و لوگوی برند خود سفارشی‌سازی کنند. اگر قصد دارید هدیه تبلیغاتی ...  ادامه مطلب 
نمونه‌هایی از هدایای تبلیغاتی شب یلدا
 ۲۲ دی ۱۳۹۸

نمونه‌هایی از هدایای تبلیغاتی شب یلدا

 تهیه هدایای تبلیغاتی برای مناسبت‌های خاص نظیر اعیاد ملی و مذهبی، سالگرد تاسیس شرکت‌ها و... یکی از راه‌های پیشبرد اهداف بازاریابی کسب‌وکارها محسوب می‌شود. شب یلدا یکی از زیباترین و بااهمیت‌ترین جشن‌های ایرانیان است که می‌توانید آن را با تقدیم هدایای تبلیغاتی شب یلدا به ...  ادامه مطلب 
چرا خودکار تبلیغاتی یک هدیه تبلیغاتی موثر است؟
 ۱۴ دی ۱۳۹۸

چرا خودکار تبلیغاتی یک هدیه تبلیغاتی موثر است؟

درست است که در حال حاضر استفاده از صفحه کلید گوشی موبایل و کامپیوتر متداول شده است اما هنوز هم قلم و خودکار در زندگی روزمره ما جایگاه خاص خود را دارند. بنابراین انتخاب خودکار تبلیغاتی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی موثر از میان انواع کالاهای تبلیغاتی برای توسعه برند کسب‌وکارها تصمیمی ...  ادامه مطلب 
هدایای تبلیغاتی محبوب در صنعت هدیه تبلیغاتی
 ۰۷ دی ۱۳۹۸

هدایای تبلیغاتی محبوب در صنعت هدیه تبلیغاتی

بازاریابان باید از آخرین تغییرات و تحولات صنعت هدایای تبلیغاتی آگاه باشند و بدانند در داخل و خارج از کشور چه محصولاتی به عنوان هدایای تبلیغاتی انتخاب می‌شوند و کدام یک از هدایای تبلیغاتی محبوب، نتایج بهتری در دستیابی به اهداف بازاریابی کسب‌وکارها به همراه دارند. مهم نیست که چه ...  ادامه مطلب