خودکارهای تبلیغاتی سفارشی

تاریخ:
۲۳ بهمن ۱۳۹۶

اگر فکر می‌کنید خودکارهای تبلیغاتی از دور خارج شده‌اند، باید بدانید که طرح‌ها و سبک‌های پیشرویی که تقاضای زیادی هم دارد، هنوز که هنوز است تولید می‌شوند. بنابراین همیشه قبل از خرید خودکار تبلیغاتی مدل‌های جدید را ببینید.

خودکارهای تبلیغاتی همیشه کالاهای اساسی بوده و هستند. امتحان خود را پس داده‌اند و بعد از کالاهای پوشیدنی، دومین کالای تبلیغاتی محبوب و پرطرفدار هستند. گرچه تقاضای همیشگی نوشت‌افزارها غیرقابل‌انکار است، اما چگونگی استفاده از آنها در تبلیغات اغلب به آسانی ممکن نیست.

بیایید نگاهی به آمار و ارقام بیاندازیم: طبق اعلام انجمن سازندگان نوشت‌افزارها، در سال گذشته تولیدکنندگان نوشت‌افزارها، بیش از 8 میلیارد واحد را به فروش رسانده‌اند. در عین حال، میزان فروش خودکارهایی که روی آنها نام شرکت یا برند چاپ شده نیز به سرعت برق‌وباد افزایش یافته است.

تقاضا بسیار زیاد است و نشانه‌ای از کاهش وجود ندارد. و این به معنای برد برای شرکت‌هایی است که از خودکار به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

خودکار تبلیغاتی هزینه کم، تاثیر بسیار

معنی این عبارت چیست؟ نوشت‌افزارها نه تنها بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند، بلکه نسبت به هزینه‌ای که برای تهیه‌شان می‌شود، تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند؛ چیزی که در حرفه بازاریابی به آن (هزینه به ازای تاثیر) گفته می‌شود.

دنیس شرمنDennis Sherman) ) مشاور تبلیغاتی می‌گوید: " تبلیغات شما همان چیزی است که می‌خرید. درحالی‌که یک شرکت با بودجه تبلیغاتی مثلا ۱۰٫۰۰۰ دلار، می‌تواند چند آگهی را در روزنامه محلی به مبلغ ۵۰۰۰ دلار یا یک بیلبورد تبلیغاتی را به مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار خریداری کند، می‌تواند ۱۰٫۰۰۰ خودکار تبلیغاتی هرکدام به مبلغ ۱ دلار نیز بخرد.

خرید نوشت‌افزار با همان میزان بودجه، بسیار اقتصادی‌تر است. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که یک خودکار تبلیغاتی به‌طورمتوسط حدود هشت صاحب خواهد داشت. مردم یا آنها را جا می‌گذارند و یا به دیگران می‌دهند". به گفته رایشمن Reichmann)) من همین الان روی میزم نزدیک به ۲۰ خودکار دارم که حتی مال شرکت خودم هم نیست!

البته صحبت ما فقط در مورد خودکار نیست. هر نوع نوشت‌افزاری، از مداد گرفته تا ماژیک و خودنویس، برای دریافت‌کننده‌ها ارزشمند است. نوشت‌افزارها در انواع سبک‌ها و مواد مانند پلاستیکی، فلزی، چوبی یا ترکیبی ازهمه‌ی این مواد با انواع قیمت‌ها دردسترس هستند. و همه انواع ظاهر هستند.

از همه مهم‌تر، ظاهر بسیاری از خودکار ها طوری است که بسیار گران‌تر از چیزی که واقعا هستند به نظر می‌رسند. هرز Herz)) می‌گوید: " پایه‌ریزی خودکارهای ارزان قیمت در دهه 80 میلادی آغاز شد". او در ادامه توضیح می‌دهد که در آن زمان تقلید ارزان‌تر از خودکارهای بسیار زیبا و باکیفیت اروپایی به طور ناگهانی بازار پررونقی پیدا کرد.

در حال حاضر ظاهر برخی خودکارها حکایت از گران‌قمیت بودن آنها می‌دهد، درحالی‌که ممکن است اصلا اینطور نباشد.

خودکار های تبلیغاتی تا کجا قرار است پیش بروند

در حال حاضر، مدل‌های بسیار زیبا و متفاوتی تولید شده که حاکی از رشد سریع دنیای تکنولوژی است که در آن زندگی می‌کنیم. اما نوشت‌افزارها به این هم محدود نمی‌شود. مایکل وودی Michael Woody))، مشاور تبلیغاتی می‌گوید: " سلیقه‌ ما، دوباره به هدایای تبلیغاتی آنتیک و نقره‌ای کروم روی آورده است".

تقاضا اغلب به عملکرد برمی‌گردد. سطوح وسیعتر که امکان چاپ برروی آنها زیاد است و دارای سبکی و قابلیت جابه‌جایی آسان داشتن، بیش‌ازپیش برای مردم اهمیت پیدا کرده است. بعضی از نوشت‌افزارها درست مانند موبایل‌هایمان همیشه همراه‌مان هستند.

کیفیت مواد ساخت و جوهر خودکار نیز یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب است. علاوه بر اینها خودکار های تبلیغاتی سازگار با محیط زیست، مثل نوشت‌افزاراهای بازیافتی چوبی یا کاغذی روزبه‌روز تقاضای بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

در حال حاضر در جزئیات ساخت بهترین نوشت‌افزارها مانند مداد، خودکار و ماژیک، از کروم و آلومینیوم، پلاستیک شفاف، لاستیک مات، در فرم‌های جدیدی که غالبت درمعماری و طراحی اروپایی کاربرد دارند، استفاده می‌شود. به گفته وودی Woody)) ترند اصلی در ۱۵ سال گذشته به سوی خودکارتبلیغاتی ضخیم‌تر پیشروی داشته است. من فکر می‌کنم شروع آن با خودکارهای لوکس دهه ۸۰ بود. برند‌های ارزان‌قیمت نیز به آرامی این ترند را کپی کردند.

البته جدا از بسته‌های با تکنولوژی پیشرفته و کاربردی، محبوبیت خودکار تبلیغاتی هنوز هم تا حد زیادی بر روی یک حقیقت تکیه دارد: همیشه موقعیت یا نیازی پیش می‌آید که مردم را به استفاده از نوشت‌افزارهای دستی ترغیب کند. دَن تَونز Dan Townes))، مشاور تبلیغاتی می‌گوید: "با کمال احترام نسبت به تمام دفاتر به اصطلاح خالی از کاغذ، مردم برای نوشتن، نوشت‌افزارهای سنتی و دستی را به محیط‌های الکترونیک ترجیح می‌دهند".

مسئله‌ی کیفیت خودکار تبلیغاتی

کیفیت همیشه حرف اول را می‌زند. کیفیت در ظاهر، در جوهر، در مواد ساخت، فنرها، مکانیزم و غیره همیشه اهمیت داشته و دارد. تمام خودکارها باید به صورت مجزا تست کیفیت شوند. حتما هنگام انتخاب خودکار تبلیغاتی باید از کیفیت محصول مطمئن شوید.

جوئل پیترسون Joel Peterson) ) می‌گوید: " کاربردی بودن و کیفیت مکانیسم یک خودکار مهم‌ترین ویژگی است. و هیچ شکی نیست که یک خودکار ۱۰۰ دلاری، یک قطعه گران‌قیمت که بر روی میز کار شما خواهد درخشید".

نکته این است که از نقطه نظر هدیه تبلیغاتی ، نمی‌توان کیفیت نوشت‌افزارها را نادیده گرفت. نوشت‌افزارها را می‌توان همراه با هر کالای برند شده‌ی دیگری استفاده و متناسب با هر بودجه‌ای آنها را سفارشی‌سازی کرد؛ خودکارها کالاهایی جهانی و پراستفاده هستند.

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    __     _____ 
   / |    | _ |
 _ __ `| | _ __ | |_| |
| '__| | | | '__|\____ |
| |  _| |_| |  .___/ /
|_|  \___/|_|  \____/ 
            
            
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
نشانگر کتاب، هدیه تبلیغاتی جذاب فرهنگی
 ۲۰ مهر ۱۳۹۸

نشانگر کتاب، هدیه تبلیغاتی جذاب فرهنگی

 صاحبان کسب‌وکارها و مدیران بازاریابی همیشه در جست‌وجوی بهترین روش‌های تبلیغاتی برای معرفی محصولات و پیشبرد اهداف برند خود هستند. استفاده از هدایای تبلیغاتی روشی موثر و پربازده برای کسب‌وکارهاست. استفاده از هدایای تبلیغاتی کاربردی و خلاقانه باعث ایجاد تعاملی سازنده و ...  ادامه مطلب 
بهترین برندهای خودکار برای هدایای تبلیغاتی
 ۱۳ مهر ۱۳۹۸

بهترین برندهای خودکار برای هدایای تبلیغاتی

 خودکار اینقدر در دسترس است که شاید کمتر به اهمیت آن فکر کنیم. اما در بسیاری از فرهنگ‌ها خودکار تنها ابزاری برای نوشتن نیست بلکه نشان‌دهنده شخصیت افراد است. امضایی که هویت شما را نشان می‌دهد با خودکار روی کاغذ نقش می‌بندد. خودکار شخصی حضور موثری در زندگی روزمره افراد دارد. پس ...  ادامه مطلب 
15 واقعیت جالب درباره خودکار که تا امروز نمی‌دانستید
 ۰۶ مهر ۱۳۹۸

15 واقعیت جالب درباره خودکار که تا امروز نمی‌دانستید

 در طول روز خودکارها زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند اما همین در دسترس بودن باعث شده به آنها توجه نشود. به میز کارتان نگاه کنید. حتما چند خودکار تبلیغاتی روی آن قرار دارد. شاید فکر کنید چه چیز جالبی درباره خودکار وجود دارد؟ پس با ما همراه باشید تا با 15 واقعیت جالب درباره ...  ادامه مطلب 
جاکلیدی تبلیغاتی ابزار بازاریابی مقرون به صرفه برای صاحبان کسب‌وکارها
 ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

جاکلیدی تبلیغاتی ابزار بازاریابی مقرون به صرفه برای صاحبان کسب‌وکارها

هدایای تبلیغاتی یکی از ابزارهای موثر بازاریابی برای صاحبان کسب‌وکارهاست که به کمک آن برند خود را توسعه دهند. کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی باعث می‌شود این محصولات بیشتر در معرض دید مخاطبان و مشتریان باشد و ارتباطی موثر میان آنها با برند مورد نظر ایجاد ...  ادامه مطلب 
فلش مموری تبلیغاتی هدیه‌ای کاربردی برای همه
 ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

فلش مموری تبلیغاتی هدیه‌ای کاربردی برای همه

هدایای تبلیغاتی تنوع زیادی دارند. اگر به فکر یک هدیه مناسب و کاربردی هستید که همیشه کسب‌وکار شما را به مخاطبان و مشتریان یادآوری کند فلش مموری تبلیغاتی را انتخاب کنید. در عصر اطلاعات افراد برای نگهداری و انتقال داده‌ها و اطلاعات به فلش مموری نیاز دارند. چندین سال است که فلش مموری به ...  ادامه مطلب