پدیده جاوید

مقالات 

نکاتی برای انتخاب هدایای تبلیغاتی و بازاریابی

۱۶ آبان ۱۳۹۶

هدایای تبلیغاتی در حال تبدیل شدن به یک عنصر مهم در ترکیب ارتباطات بازاریابی هستند. هدایای تبلیغاتی مارک دار به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات یک شرکت، می توانند به تقویت آگاهی از برند، یادآوری پیام، تبلیغ و ایجاد تماس کمک کنند.

ما مدت طولانی را صرف کمک به سازمان ها برای توسعه استراتژی هدایای تبلیغاتی، کرده ایم. برای جزئیات و نحوه پخش آن ها راه های مختلفی وجود دارد. بهرحال برنامه های تبلیغاتی هدفمند امروزه بسیار موثر هستند.

اولین قدم برای انتخاب هدایای تبلیغاتی، تصمیم گیری برای آنچه که با هزینه کمتر اهداف تبلیغاتی ما را تامین کند، می باشد. واقعیت این است که هر چیزی را می توان به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد، چه روی آن شعار تبلیغاتی چاپ شده باشد و یا فقط نام برندمان.

چند مورد از هدایای تبلیغاتی در زیر ذکر می شود:

 

  • خودکار تبلیغاتی با طرح و مارک مخصوص خودمان
  • لباس برای اعضای تیم خدماتی شرکت ها و موسسات
  • لیوان های تبلیغاتی برای شرکت، مسافرت ویا خانه

 

موارد دیگری نیز وجود دارد که در بعضی از مواقع فصلی هستند. به عنوان مثال هدایای چرمی که هنوز هم بسیار محبوب هستند، فلش مموری، کلاه و آفتابگیر و بسیاری موارد دیگر.

قدم بعدی برای تصمیم گیری انتخاب اندازه لوگو برند بر روی محصول است، گاهی اوقات چاپ کردن نام برند بصورت درشت باعث استفاده نکردن از آن هدیه تبلیغاتی می شود.

سفارش هدیه تبلیغاتی بصورت هدفمند، اثر بخشی هدیه تبلیغاتی را افزایش می دهد. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها یک محصول را بصورت رایگان عرضه می کنند، اما لوگو خود را بسیار بزرگ روی آن قرار داده، بصورتی که دیگر پیام اصلی بازاریابی مشخص نیست.

تصور کنید یک خودکار چه فضای کمی دارد، اگر لوگوی خود را روی آن بزرگ چاپ کنید دیگر جایی برای آدرس وب سایت و یا شماره تلفن نمی ماند. آنها را باید خیلی ریز چاپ کنید. تیم چاپی ما، متنی که بیش از اندازه کوچک و غیر قابل خواندن است را تشخیص داده و به مشتری اعلام می کند ولی زمان تحویل را عقب می اندازد.

یکی دیگر از موارد، انتخاب مقدار مناسب هدیه تبلیغاتی می باشد بصورتی که باعث صرف هزینه زیاد و نا متعارف برای کسب و کار ما نشود. از هدایای تبلیغاتی مناسب و دارای کاربرد استفاده کنید تا نام شما برای مشتری بطور مداوم تکرار شود.

رنگ نیز درسفارش هدایای تبلیغاتی مهم است. از رنگی استفاده کنید که با رنگ لوگوی شما هماهنگ باشد و تناسب رنگ داشته باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که با رعایت نکردن کنتراست رنگ، یک اثر ضعیف و زشت را برای تبلیغات استفاده کنیم. با انتخاب رنگ مناسب، لوگوی برند شما برای مدت های طولانی در ذهن افرادی که از هدیه تبلیغاتی شما استفاده می کنند، می ماند.ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
در زمینه مقالات

بازگشت به مقالات