نکاتی برای انتخاب هدایای تبلیغاتی و بازاریابی

نکاتی برای انتخاب هدایای تبلیغاتی و بازاریابی
تاریخ:
۱۶ آبان ۱۳۹۶

هدایای تبلیغاتی در حال تبدیل شدن به یک عنصر مهم در ترکیب ارتباطات بازاریابی هستند. هدایای تبلیغاتی مارک دار به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات یک شرکت، می توانند به تقویت آگاهی از برند، یادآوری پیام، تبلیغ و ایجاد تماس کمک کنند.

ما مدت طولانی را صرف کمک به سازمان ها برای توسعه استراتژی هدایای تبلیغاتی، کرده ایم. برای جزئیات و نحوه پخش آن ها راه های مختلفی وجود دارد. بهرحال برنامه های تبلیغاتی هدفمند امروزه بسیار موثر هستند.

اولین قدم برای انتخاب هدایای تبلیغاتی، تصمیم گیری برای آنچه که با هزینه کمتر اهداف تبلیغاتی ما را تامین کند، می باشد. واقعیت این است که هر چیزی را می توان به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد، چه روی آن شعار تبلیغاتی چاپ شده باشد و یا فقط نام برندمان.

چند مورد از هدایای تبلیغاتی در زیر ذکر می شود:

 

  • خودکار تبلیغاتی با طرح و مارک مخصوص خودمان
  • لباس برای اعضای تیم خدماتی شرکت ها و موسسات
  • لیوان های تبلیغاتی برای شرکت، مسافرت ویا خانه

 

موارد دیگری نیز وجود دارد که در بعضی از مواقع فصلی هستند. به عنوان مثال هدایای چرمی که هنوز هم بسیار محبوب هستند، فلش مموری، کلاه و آفتابگیر و بسیاری موارد دیگر.

قدم بعدی برای تصمیم گیری انتخاب اندازه لوگو برند بر روی محصول است، گاهی اوقات چاپ کردن نام برند بصورت درشت باعث استفاده نکردن از آن هدیه تبلیغاتی می شود.

سفارش هدیه تبلیغاتی بصورت هدفمند، اثر بخشی هدیه تبلیغاتی را افزایش می دهد. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها یک محصول را بصورت رایگان عرضه می کنند، اما لوگو خود را بسیار بزرگ روی آن قرار داده، بصورتی که دیگر پیام اصلی بازاریابی مشخص نیست.

تصور کنید یک خودکار چه فضای کمی دارد، اگر لوگوی خود را روی آن بزرگ چاپ کنید دیگر جایی برای آدرس وب سایت و یا شماره تلفن نمی ماند. آنها را باید خیلی ریز چاپ کنید. تیم چاپی ما، متنی که بیش از اندازه کوچک و غیر قابل خواندن است را تشخیص داده و به مشتری اعلام می کند ولی زمان تحویل را عقب می اندازد.

یکی دیگر از موارد، انتخاب مقدار مناسب هدیه تبلیغاتی می باشد بصورتی که باعث صرف هزینه زیاد و نا متعارف برای کسب و کار ما نشود. از هدایای تبلیغاتی مناسب و دارای کاربرد استفاده کنید تا نام شما برای مشتری بطور مداوم تکرار شود.

رنگ نیز درسفارش هدایای تبلیغاتی مهم است. از رنگی استفاده کنید که با رنگ لوگوی شما هماهنگ باشد و تناسب رنگ داشته باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که با رعایت نکردن کنتراست رنگ، یک اثر ضعیف و زشت را برای تبلیغات استفاده کنیم. با انتخاب رنگ مناسب، لوگوی برند شما برای مدت های طولانی در ذهن افرادی که از هدیه تبلیغاتی شما استفاده می کنند، می ماند.

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
6 استراتژی مهم برای خلق یک برند موفق در اقتصاد امروز
 ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

6 استراتژی مهم برای خلق یک برند موفق در اقتصاد امروز

وقتی به برندهای موفق فکر می‌کنید، اولین چیزی که به خاطر خواهید آورد آرم آنهاست. با این حال، یک برند موفق و قوی چیزی فراتر از مجموع عناصر بصری آن است. اگر بتوانید یک مارک قوی بسازید، می‌توانید موفقیت محصولی که ارائه می‌دهید را نیز تضمین کنید. صاحبان مشاغل معمولا زمانی با ...  ادامه مطلب 
آشنایی با برخی از مهم‌ترین مزایای خودکار تبلیغاتی
 ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

آشنایی با برخی از مهم‌ترین مزایای خودکار تبلیغاتی

هنگام بررسی گزینه‌های مختلف برای بازاریابی و مارکتینگ، حتماً به خودکارهای تبلیغاتی نیز فکر کنید. این محصول فقط بخشی از هزینه‌های تبلیغات را به خود اختصاص می‌دهند و خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید ارزش‌آفرین هستند و برای‌تان آورده به همراه دارند. در مورد این موضوع ...  ادامه مطلب 
تاثیر خودکارهای تبلیغاتی بر روی مشتریان
 ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

تاثیر خودکارهای تبلیغاتی بر روی مشتریان

بسیاری از شرکت‌ها در تلاشند تا تکامل بیشتری پیدا کنند. به همین دلیل هم برای تبلیغات خود تنها به رسانه‌های دیجیتالی تکیه نمی‌کنند. آنها به دنبال طرح استراتژی‌هایی هستند که به کمک آنها بتوانند با صدای بلند برند خود را تبلیغ کنند. یکی از این استراتژی‌ها استفاده از هدایای تبلیغاتی ...  ادامه مطلب 
از طریق این هدایای تبلیغاتی جالب با نوجوانان ارتباط برقرار کنید
 ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

از طریق این هدایای تبلیغاتی جالب با نوجوانان ارتباط برقرار کنید

نوجوانان و حتی کودکان امروز، مشتریان آینده سازمان شما هستند. شاید هم بخشی از آنها طی چند سال آینده همکار شما شوند. درست است که ترجیحات نوجوان تا حدود زیادی تحت تاثیر تبلیغات روانی است، اما ایجاد یک تأثیر مثبت بر روی این افراد ، می‌تواند در آینده بازدهی داشته باشد. ...  ادامه مطلب 
آمارهای جالب در مورد تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی مشتریان
 ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

آمارهای جالب در مورد تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی مشتریان

برای تجسم تاثیر هدایای تبلیغاتی یک شرکت بر روی مشتریان هدف، لازم نیست که در بخش بازاریابی شرکت کار کنید. این روش تبلیغاتی آنقدر موثر است که تاثیر آن به سادگی قابل لمس می‌باشد. استفاده از هدایای تبلیغاتی یکی از قدرتمندترین و موثرترین ابزارهای بازاریابی موجود است. از ...  ادامه مطلب