پدیده جاوید

مقالات 

۳ مزیت کلیدی هدایای تبلیغاتی

۰۳ مهر ۱۳۹۶

مزیت هدایای تبلیغاتی در دنیای کسب‌ وکار

بسیاری از کسب‌ وکارها ، فرصت‌های سودرسان استفاده از هدایای تبلیغاتی را از دست می‌دهند، اما اهمیت این محصولات در چیست؟

شروع کسب‌وکار می‌تواند کاری جدی و پر از ریسک باشد. خیلی از کسب‌وکارهای موفق امروز، مانند HP و اپل، زمانی فقط یک استارتاپ بودن که از گاراژ خانه‌شان شروع به کار کرده بودند. این یعنی سخت‌کوشی و تعهد صاحبان مشتاق کسب‌وکار به رویایشان، می‌تواند آنها را به موفقیت برساند، با این حال، یک کسب‌وکار باید بتواند خود را به جهانیان نشان دهد.

در دنیای کسب‌وکار امروز، آگاهی از برند برای موفقیت کلی یک برند، بسیار مهم و حیاتی است. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که اکثر مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند با برندی که از قبل می‌شناسند و به آن اعتماد دارند کار کنند، حتی اگر قیمت آنها بالاتر از رقبای کمتر شناخته شده‌شان باشد.

در حالی که اکثر مصرف‌کنندگان دارند کم کم با هم در این زمینه هم‌عقیده می‌شوند، بسیاری از کسب‌وکارها هم دارند فرصت‌های خلق یک برند مورد اعتماد برای خودشان در جهان سازمانی امروز را از دست می‌دهند.

برای همه‌ی کسب‌وکارها فرصت‌های بی پایانی وجود دارد که خود را از میان خیل عظیم رقبا جدا کنند و استفاده از هدایای تبلیغاتی نیز یکی از این تاکتیک هاست. ارائه محصولات رایگان و مارکدار به مصرف‌کنندگان در رویدادها و یا در فروشگاه‌ها، یک تاکتیک بازاری فوق‌العاده موثر است که باعث می‌شود که برند شما، همیشه جلوی چشم و در یاد دریافت‌کننده باشد.

به خاطر داشته باشید که بسیار مهم است به ذهن مشتریان خود نفوذ کنید تا بفهمید آنها واقعا به دنبال چه نوع محصولی هستند. به عنوان مثال با دانستن اینکه 91 درصد از مشتری‌های هدف کسب‌وکار شما تلفن همراه دارند، بهترین هدیه تبلیغاتی می‌تواند یک شارژر همراه قابل حمل موبایل با برند خودتان برای این افراد باشد. با توجه به این موارد، به سه مزیت کلیدی استفاده از هدایای تبلیغاتی اشاره می‌کنیم.

تنوع ایجاد می‌کنند

اکثر کسب‌وکارها هنگام معرفی برند خود به مشتریان‌شان، قربانی یکنواختی می‌شوند. ایده‌ی بیزینس کارت مسلما بد نیست، اما راستش را بگویید، آخرین باری که یک بیزینس کارت گرفتید چکارش کردید.

در بهترین حالت احتمالا داخل کیف پول‌تان، پیش بقیه بیزینس کارت‌های دیگر گم و گور شده است. اما از طرف دیگر، یک محصول ملموس‌ و مهم‌تر از آن، مفید برای مشتری، به مشتری نشان ‌می‌دهد که کسب‌وکار شما واقعا در تلاش است اثر مثبتی در زندگی روزمره آنها بگذارد و در عین حال، آنها را از وجود کسب‌وکار شما آگاه می‌کند.

ارزان هستند

وقتی صحبت از بودجه کسب‌وکار به میان می‌آید، تلاش‌های بازاریابی معمولا ته لیست اولویت‌ها قرار می‌گیرند. گرچه با رشد دنیای کسب‌وکار، نیاز به بازاریابی هم بیشتر و بیشتر می‌شود.

ارائه یک هدیه تبلیغاتی مفید با برند خودتان به مشتری‌ها، مانند یک لیوان یا خودکار تبلیغاتی یا یک فلش مموری سفارشی سازی، هزینه زیادی برای کسب‌وکارتان ندارد، اما اثرات زیادی را معرفی و شناساندن برند شما در بازار دارد. بنابراین، این محصولات همیشه یک سرمایه ارزشمند در تمام طول عمر کسب‌وکارتان خواهند بود.

دلگرمی می‌دهند

البته، شرکت‌ها از طرق زیادی می‌توانند برای کارکنان خود مزایای فراهم کنند تا محیط کاری را برایشان دلپذیرتر کنند، با این حال، کارایی هدایای تبلیغاتی در این زمینه به شدت دست کم گرفته شده است.

هدایای تبلیغاتی کسب‌وکار شما نه تنها می‌توانند نظر مشتریانتان را به خود جلب کنند، بلکه در ارتقا محیط کاری برای کارمندان نیز اثر گذارند. به عنوان مثال، اگر کارمندی موفق به انجام دادن یک کار دشوار شد، با دادن یک هدیه با کیفیت، نه تنها روحیه تمام کارمندان را برای کار کردن بالا می‌برید، بلکه در کنارش برند‌تان را هم ارتقاء می‌دهید.

اما حتما باید محصولی را انتخاب کنید که برای کارکنان‌تان مفید باشند، زیرا کارکنان هم درست مانند مشتری‌ها، اگر یک محصول بی‌فایده و بی‌کیفیت، آن را به حساب بی کیفیت بودن خود برند می‌گذارند و این تاثیر مخربی بر روی کسب‌وکار شما می‌گذارد.

به طور کلی، هدایای تبلیغاتی، به ویژه محصولات با کیفیت و مفید، این حس را به مشتری‌ها می‌دهد که کسب‌وکار شما برای آنها اهمیت قائل است و این یک پوئن مثبت برای هر کسب‌وکاری است. فراموش نکنید که کسب‌وکار شما هم باید همگام با تغییرات صنعت پیش برود.

پیش بینی تغییرات در روند صنعت و طراحی هدایای تبلیغاتی بر پایه‌ی این تغییرات، موفقیت کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد. اگر کسب‌وکار شما در سه ماهه آینده نیاز به کمی تغییر باشد، این را به عنوان یک فرصت در نظر بگیرید.ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
در زمینه مقالات

بازگشت به مقالات