پدیده جاوید

مقالات 

هدایای تبلیغاتی ابزار تبلیغات کسب وکار

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

هدایای تبلیغاتی تاثیر خود را در دنیای بازاریابی ثابت کرده اند. منظور دقیقا همان هدیه هایی است که نام و یا لوگو شرکت شما بر روی آن است. این محصولات یکی از قدیمی ترین انواع بازاریابی، تبلیغات و برندینگ هستند. با این حال در دنیای بازاریابی دیجیتال امروزی هم ابزارهای بازاریابی موثری هستند. استراتژی تبدیل کردن هدایای تبلیغاتی به بخش مهمی از مهمات بازاریابی شما سه نکته دارد. ممکن است فکر کنید هدایای تبلیغاتی فقط به درد نمایشگاه های تجاری می‌خورند، اما این هدایای برای برندینگ و ارتقای برند شما هم ابزاری موثر در هر زمان و مکان هستند.

تحقیقات حاکی از تاثیرات مثبت هدایای تبلیغاتی در کسب و کار هستند. یک سازمان کامل، به نام انجمن هدایای تبلیغاتی به صنعت هدایای تبلیغاتی اختصاص داده شده است. این سازمان به صورت دوره ای دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی را بررسی می کند تا اثربخشی آن ها را ارزیابی کند و ببیند کدام کالا بهتر جواب می دهد. آنها نتایج این تحقیقات را برای کمک به شرکت ها در درک قدرت هدایای تبلیغاتی در تبلیغات و بازاریابی منتشر می کنند. در این مقاله بر اساس تحقیقات و نظرسنجی های این سازمان، به شما نشان می‌دهیم چرا باید در آینده نزدیک حداقل یک کمپین هدایای تبلیغاتی را امتحان کنید.

هدایای تبلیغاتی نسبت به دیگر انواع تبلیغات، از جمله چاپ، رادیو و تلویزیون، هم ارزان تر هستند و هم نقش موثرتری در یاد ماندن برند دارند.
۷۹٪ از دریافت کنندگان هدیه تبلیغاتی احتمالا با شرکت مذکور کار می کنند.
۶۶٪ از دریافت کنندگان می توانستند نام شرکت یا برندی که هدایای تبلیغاتی را به آنها داده بود را به خاطر داشته باشند.
۱/۶۰٪ از دریافت کنندگان هدیه تبلیغاتی احساس مثبتی نسبت به این نوع تبلیغات دارند. این میزان نسبت به دیگر رسانه ‌ها تقریبا دو برابر است.
۳/۳۴٪ از دریافت کنندگان هدیه تبلیغاتی اعلام کردند که تبلیغ کننده تاثیر مثبتی روی آنها داشته است.

3 نکته در انتخاب هدایای تبلیغاتی موثر

مطمئنا همه دوست دارند هدایای تبلیغاتی رایگان بگیرند، اما تاثیر برخی از کالاهای خاص بیشتر از کالاهای معمولی است. البته هدایای تبلیغاتی معمولی، مثل خودکارتبلیغاتی، دفترچه یادداشت، USB، کیسه های قابل استفاده مجدد و غیره هم محبوبیت دارند و اغلب برای مدت طولانی نگهداری می شوند. با این حال بهترین راه برای تضمین موفقیت در رابطه با برندها و ایجاد تاثیر قابل توجه ‌تر، انتخاب هدایای تبلیغاتی سه نکته دارد.

1. برای گیرنده مفید باشند
2. با نام برندتان مرتبط باشند
3. باید شرکت تان را به خوبی نشان دهندثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
در زمینه مقالات

بازگشت به مقالات