6 استراتژی مهم برای خلق یک برند موفق در اقتصاد امروز

6 استراتژی مهم برای خلق یک برند موفق در اقتصاد امروز
تاریخ:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
وقتی به برندهای موفق فکر می‌کنید، اولین چیزی که به خاطر خواهید آورد آرم آنهاست. با این حال، یک برند موفق و قوی چیزی فراتر از مجموع عناصر بصری آن است. اگر بتوانید یک مارک قوی بسازید، می‌توانید موفقیت محصولی که ارائه می‌دهید را نیز تضمین کنید. صاحبان مشاغل معمولا زمانی با مشکلات خاص روبرو می‌شوند که یا بازار بیش از حد اشباع شده است، یا خودشان بی‌تجربه هستند و یا مشتریان هدف با برندشان آشنایی ندارند. البته هر کدام از این مشکلات، راه‌حل خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال، استفاده از هدایای تبلیغاتی یکی از موثرترین راه‌ها برای شناساندن برند خود به مشتریان است. اگرچه این مشکلات می‌توانند برای هر کسب‌وکار جدیدی مضر باشند، اما اگر همین بیزینس‌ها روی عناصر استراتژیکی که برای تولید یک برند موفق بسیار مهم هستند متمرکز شوند، شانس رسیدن به موفقیت را خواهند داشت. در این مقاله به استراتژی‌هایی اشاره می‌کنیم که به شما در موفقیت برند کمک می‌کنند.

استراتژی‌های مفید برای داشتن یک برند موفق

از اقتصاد فعلی استفاده کنید

این روزها همه چیز، به خصوص رفتار مصرف‌کنندگان بستگی به توصیفات دیگران دارد. ما بر اساس نظر دیگران در مورد محصولی که قصد خرید آن را داریم، تصمیم‌گیری می‌کنیم. البته هیچ کس نمی تواند نقش تبلیغات را نادیده بگیرد، اما به نظر می‌رسد که تصمیم‌گیری در مورد تجارب واقعی انسان‌ها عاقلانه‌تر باشد. این تجربیات همان چیزی است که به ما در تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام خرید کمک می‌کند. کارشناسان این پدیده را اقتصاد توصیفی می‌نامند و استفاده از آن می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را به بار آورد. اگر می‌خواهید برند شما موفق شود، تعدادی از مصرف‌کنندگان تأثیرگذار که آماده هستند تا تجربیات عالی خود را در مورد برند شما به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند را دور هم جمع کنید.

ارزش ایجاد کنید

معمولاً افراد بعد از خرید دقیقاً به یاد نمی‌آورند که دیگران در مورد محصول شما چه گفته‌اند. با این حال، آنچه آنها به یاد می‌آورند این است که چگونه این محصول روی احساسات‌شان تاثیر گذاشته است. امروزه اعتماد مهمترین ارزشی است که می‌توانید از طریق مصرف‌کنندگان خود به دست آورید. برای به دست آوردن این ارزش، افراد باید احساس کنند که برند شما اصیل و قابل اعتماد است. قبل از اقدام از طرف آنها، برای مصرف‌کنندگان بالقوه خود ارزش ایجاد کنید. اگر یک سرویس واقعا بی‌نظیر ارائه دهید، مارک تجاری شما پایه و اساس مستحکم در بازار پیدا می‌کند.

با زبان مخاطب هدف صحبت کنید

از زبانی که مصرف‌کنندگان فعلی یا بالقوه شما استفاده می‌کنند، استفاده کنید. بیشتر برندها تمایل دارند از کلمات وزین و پیچیده برای توصیف پیشنهاد خود استفاده کنند. اما آیا واقعا مصرف‌کنندگان این طور صحبت می‌کنند؟ آیا اعتقاد دارید که آنها هنگام صحبت کردن با دوستان خود از کلماتی مانند "قربان" یا "سرور" استفاده می‌کنند؟ البته که نه. پس چرا با آنها به زبان خودشان صحبت نمی‌کنید؟ مشکلات آنها را گوش دهید و به آنها بگویید که چگونه می‌توانید این مشکلات را با ارائه محصول یا خدمت خود حل کنید.

هرچه می‌توانید در مورد مخاطب هدف خود اطلاعات کسب کنید

برای ساختن یک برند موفق و قوی، لازم است که همه چیز را در مورد مخاطبان خود بدانید. یک مشتری می‌تواند یک مدل برای شما ایجاد کند. برای کسب این اطلاعات باید بدانید که افراد چه کاری‌هایی در زندگی خود انجام می‌دهند؛ کجا زندگی می‌کنند؛ سطح تحصیلات و سن آنها چقدر است؛ چه رویاها و ترس‌هایی دارند. بعد از کسب این اطلاعات قادر خواهید بود که پیام‌های خود را طوری تنظیم کنید که انگار مستقیماً با آن افراد صحبت می‌کنید.

بیاموزید که برندسازی را از موقعیت‌یابی متمایز کنید

نام تجاری شما مجموعه‌ای است که افرادی آن را می‌بینند و تجربه می‌کنند. این تجربه بسیار بیشتر از بازاریابی و هویت بصری است. مطمئناً تبلیغات باید مورد توجه قرار گیرند، اما تجربیات شخصی نیز بسیار مهم هستند. از هر تماسی با مصرف‌کنندگان خود به عنوان فرصتی برای ایجاد حس بهتر در آنها استفاده کنید.

راهی برای پیوند دادن خواسته‌های خود با نیازهای مشتری پیدا کنید

همه برندهای موفق ابتدا باید راهی پیدا کنند تا بین آنچه را که دوست دارند با آنچه را که قادر به انجام آن هستند و نیاز مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار کنند. اگر کاری را که انجام می‌دهید دوست دارید اما کسی به محصول و خدمت شما احتیاج ندارد، می‌توان گفت که این کار فقط در حد سرگرمی است. ایجاد یک برند به معنای برآورده کردن نیاز مخاطبان است. در نهایت اگر این 6 استراتژی کلیدی را دنبال کنید، برند خود را در مسیر موفقیت قرار می‌دهید.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _          
(_)         
 _ ____ _ __ __ __
| ||_ /| '_ \ \ \/ /
| | / / | |_) | > < 
|_|/___|| .__/ /_/\_\
    | |     
    |_|     
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه