پازل تبلیغاتی ابزار سرگرمی برای همه

پازل تبلیغاتی ابزار سرگرمی برای همه
تاریخ:
۲۸ مهر ۱۳۹۸

 استفاده از هدایای تبلیغاتی یکی از موثرترین ابزار بازاریابی برای صاحبان کسب‌وکارها محسوب می‌شود. با هدایای تبلیغاتی می‌توان نام برند را توسعه داد و به هدف نهایی کسب‌وکار که فروش بیشتر است دست پیدا کرد. انتخاب خلاقانه هدیه تبلیغاتی بسیار دارای اهمیت است. پازل تبلیغاتی یکی از این انتخاب‌هاست که ضمن سرگرم کردن مخاطبان نام برند شما را به آنها یادآوری می‌کند.

پازل ابزار سرگرمی برای افراد در سنین مختلف است. این بازی فکری در افراد حس غرور و خودباوری را برمی‌انگیزد. وقتی آخرین قطعه پازل را در جای خودش قرار می‌دهید حسی به شما دست می‌دهد که انگار در یک نبرد بزرگ پیروز شده‌اید.

پازل‌ها از قطعه‌های کوچکی تشکیل می‌شوند که با در کنار هم قرار گرفتن تصویر بزرگ و اصلی را پدید می‌آورند. این قطعه‌ها در اطراف خود برآمدگی یا فرورفتگی دارند که باعث می‌شود قطعه‌ها کنار هم قرار بگیرند و در نهایت استحکامی بین آنها به وجود بیاید.

تولیدکنندگان پازل طرح مورد نظر را که معمولا از مناظر طبیعی، ساختمان‌های مشهور جهان، حیات وحش، شخصیت‌های معروف انیمیشن‌ها و... انتخاب می‌شود روی مقوا و کاغذ مخصوص چاپ می‌کنند.

کپی تابلوهای نقاشی معروف جهان مانند مونالیزا اثر داوینچی، شب پرستاره اثر ونگوگ و... نیز از طرح‌های پرطرفدار پازل در میان افراد است. حتی بعضی از تولیدکنندگان پازل به صورت سفارشی تصاویر دلخواه مشتری را روی پازل چاپ می‌کنند که البته هزینه بیشتری خواهد داشت.

در سال‌های اخیر علاوه بر پازل‌های دوبعدی، پازل سه‌بعدی نیز در بازار عرضه شده است که عموما به شکل کره یا هرم طراحی شده است. جنس این پازل‌ها پلاستیکی است و کمتر از مقوا در ساخت آن استفاده می‌شود. هر قطعه از پازل شماره‌گذاری می‌شود تا درست کردن آن آسان باشد. یکی از طرح‌های پازل سه‌بعدی که در ایران هم ارائه شده، کره زمین در شکل‌های مختلف است که پس از درست کردن برای تزئین میز به کار برده می‌شود. قیمت پازل‌های سه‌بعدی معمولا گران است.

پازل تبلیغاتی در انواع مقوایی مسطح، فوم، مقوایی برجسته و بدون قاب در اندازه‌ها و تعداد تکه‌های متفاوت تولید می‌شوند. پازل چرمی و پازل مغناطیسی نیز از دیگر انواع پازل است که در بازار ارائه شده است.

پازل‌های تبلیغاتی پدیده جاوید در اندازه‌ها و تعداد تکه‌های مختلف تولید می‌شوند. معمولا پازل 12 تکه در سایز 9×12 سانتی‌متر، پازل 24 تکه در سایز 12× 18 سانتی‌متر، پازل 48 تکه در سایز 18×25 سانتی‌متر و پازل 70 تکه در سایز 19×28 سانتی‌متر در بازار وجود دارند. شما می‌توانید با چاپ نام برند و لوگوی کسب‌وکارتان روی پازل آن را سفارشی‌سازی کنید.

اگر کودکان در گروه هدف شما قرار دارند می‌توانید به آنها پازل هدیه بدهید. پازل تبلیغاتی را می‌توانید با طرح‌های انمیشنی که برای کودکان جذابیت دارد تهیه کنید و به کودکان در مهد کودک یا مدارس هدیه بدهید.

این پازل‌ها می‌توانند با هدف آموزشی و به صورت ابزار کمک آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرند. برای مثال می‌توان نقشه جهان و نقشه ایران را به صورت پازل تهیه کرد و آن را برای آموزش جغرافیا در اختیار دانش‌آموزان قرار داد. همچنین از پازل برای آموزش حروف و جمله‌سازی به کودکان زبان‌آموز نیز استفاده می‌شود.

پازل برای بزرگسالان هم کاربرد دارد و یک سرگرمی ایده آل برای گذراندن اوقات فراغت آنهاست. شب‌های طولانی زمستان با درست کردن پازل به زودی می‌گذرد. حتی پازل برای درمان افسردگی به کار برده می‌شود. به افراد سالمند توصیه می‌شود برای فعالیت مغزی و پیشگیری از آلزایمر درست کردن پازل یا انجام بازی‌های فکری را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

پازل تبلیغاتی هدیه‌ای خاص و تاثیرگذار برای مخاطبان شماست. با توجه به گروه هدف و نوع کسب‌وکار خود پازل مناسب را انتخاب و نام برند خود را روی آن چاپ کنید. با این کار برندتان را در ذهن مشتریان تثبیت می‌کنید.

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
      ______       
     |___ /       
__   __  / /  __ _  ___ 
\ \ /\ / / / /  / _` | / _ \ 
 \ V V / ./ /  | (_| || (_) |
 \_/\_/ \_/   \__, | \___/ 
           | |    
           |_|    
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
ماژیک تبلیغاتی انتخابی موثر برای پیشبرد اهداف بازاریابی
 ۱۸ آبان ۱۳۹۸

ماژیک تبلیغاتی انتخابی موثر برای پیشبرد اهداف بازاریابی

هدایای تبلیغاتی تنوع زیادی دارد. هر کسب‌وکاری با توجه با اهداف بازاریابی خود و با توجه به میزان بودجه‌ای که برای تبلیغات در نظر گرفته محصولی را با نام برند خود سفارشی‌سازی می‌کند و به مخاطبان هدیه می‌دهد. یکی از محصولاتی که در میان تمام برندها محبوبیت دارد خودکار ...  ادامه مطلب 
مداد رنگی تبلیغاتی هدیه ای جذاب برای دانش‌آموزان
 ۱۱ آبان ۱۳۹۸

مداد رنگی تبلیغاتی هدیه ای جذاب برای دانش‌آموزان

 استفاده از هدایای تبلیغاتی یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. با هدایای تبلیغاتی می‌توانید کسب‌وکار خود را به دیگران معرفی کنید و یا نام برند خود را در ذهن آنها تثبیت کنید. بسیاری از کسب‌وکارها هدایای ویژه‌ای را برای مخاطبان کودک و ...  ادامه مطلب 
هدایای تبلیغاتی چرمی انتخابی خاص برای مخاطبان برند شما
 ۰۴ آبان ۱۳۹۸

هدایای تبلیغاتی چرمی انتخابی خاص برای مخاطبان برند شما

 اگر به عنوان صاحب کسب‌وکار در حال تصمیم‌گیری برای انتخاب هدایای تبلیغاتی برای گسترش نام برند خود هستید هدایای تبلیغاتی چرمی را در نظر داشته باشید. اکثر افراد چرم را دوست دارند و با استفاده از محصولات چرمی حس خوبی پیدا می‌کنند. به ویژه اگر قصد دارید به مشتریان خاص یا ...  ادامه مطلب 
نشانگر کتاب، هدیه تبلیغاتی جذاب فرهنگی
 ۲۰ مهر ۱۳۹۸

نشانگر کتاب، هدیه تبلیغاتی جذاب فرهنگی

 صاحبان کسب‌وکارها و مدیران بازاریابی همیشه در جست‌وجوی بهترین روش‌های تبلیغاتی برای معرفی محصولات و پیشبرد اهداف برند خود هستند. استفاده از هدایای تبلیغاتی روشی موثر و پربازده برای کسب‌وکارهاست. استفاده از هدایای تبلیغاتی کاربردی و خلاقانه باعث ایجاد تعاملی سازنده و ...  ادامه مطلب 
بهترین برندهای خودکار برای هدایای تبلیغاتی
 ۱۳ مهر ۱۳۹۸

بهترین برندهای خودکار برای هدایای تبلیغاتی

 خودکار اینقدر در دسترس است که شاید کمتر به اهمیت آن فکر کنیم. اما در بسیاری از فرهنگ‌ها خودکار تنها ابزاری برای نوشتن نیست بلکه نشان‌دهنده شخصیت افراد است. امضایی که هویت شما را نشان می‌دهد با خودکار روی کاغذ نقش می‌بندد. خودکار شخصی حضور موثری در زندگی روزمره افراد دارد. پس ...  ادامه مطلب