خلاقیت، کلید تاثیرگذاری هدایای تبلیغاتی

خلاقیت، کلید تاثیرگذاری هدایای تبلیغاتی
تاریخ:
۰۹ تیر ۱۳۹۸

بسیار پیش آمده در موقعیت‌های مختلف هدایای تبلیغاتی دریافت کرده باشیم از خودکار و تقویم گرفته تا ماگ و کیف چرم. اما چیزی که باعث شده آن هدیه در ذهن ما ماندگار شود خلاقیت انتخاب کالا و طراحی آن به عنوان هدیه تبلیغاتی است.
وقتی شما به عنوان صاحب کسب‌وکار هدایای تبلیغاتی را با کیفیت قابل قبول و مهم‌تر از آن با ظاهر زیبا تهیه می‌کنید ارادت و احترام خود را به مشتری ابراز می‌کنید.

هدیه دادن بخشی از استراتژی بازاریابی شرکت‌ها و موسسات برای برندسازی و جذب مخاطبان بیشتر است. هدایای تبلیغاتی ابزار بازاریابی قدرتمندی در دست شماست تا به وسیله آن کسب‌وکارتان را به مشتری معرفی کنید و او را به استفاده از محصولات و خدماتتان ترغیب ‌کنید.
وقتی شما به عنوان صاحب کسب‌وکار تلاش کنید از طریق هدیه دادن با مشتریان خود رابطه عاطفی برقرار کنید موفقیت در انتظار شماست. در حال حاضر مشتریان بیشتر در پی جنبه‌های شخصی برندها هستند و هر صاحب برندی که بتواند ارتباط و تعاملی تاثیرگذار و سازنده با مشتریان داشته باشد در برندسازی موفق خواهد شد.

 برای تهیه هدایای تبلیغاتی حتما لازم نیست هزینه زیادی صرف کنید مهم این است هدیه کاربردی و طراحی آن با خلاقیت انجام شود. خلاقیت را در همه جنبه‌های کسب‌وکارتان وارد کنید تا از رقبای خود در بازار پیشی بگیرید و به سودآوری بیشتر برسید.

هدیه تبلیغاتی باید طوری باشد که مشتری را به یاد نام برند شما بیندازد. انتخاب درست نوع هدیه تبلیغاتی و استفاده از خلاقیت در طراحی آن اهمیت بسیار زیادی برای تبلیغ برند شما دارد. مشتری از گرفتن هدیه ذوق‌زده می‌شود و نگرش مثبتی در او نسبت به برندتان ایجاد می‌شود.

شما به هر دلیل به مشتریان یا کارمندان و پرسنل خود هدیه بدهید باعث تقویت رابطه بین شما و آنها خواهد شد. تحقیقات بازاریابی که در زمینه تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روابط هدیه‌دهندگان و هدیه‌گیرندگان صورت گرفته نشان می‌دهد کسب‌وکارهایی که در فرآیند بازاریابی از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند در مقایسه با شرکت‌هایی که به این کار اعتقاد ندارند دوبرابر بیشتر شانس جذب مشتری و تبدیل آن به مشتری فعال را دارند.

چه کالایی برای هدایای تبلیغاتی مناسب است؟
قدم اول انتخاب کالا برای هدیه است. کالایی که برای هدیه انتخاب می‌کنید بهتر است کالایی کاربردی باشد که مشتری مدت زیادی بتواند از آن استفاده کند و اگر جنبه یادگاری دارد همیشه همراه خود داشته باشد. صاحبان برندهای مطرح همیشه به دنبال هدایایی خاص و بی‌نظیر هستند تا در میان رقبای خود عرض اندام کنند و مشتریان بیشتری را به سوی خود جذب کنند.

برای انتخاب کالای موردنظر به عنوان هدیه تبلیغاتی به گروه هدف فکر کنید. از کالاهایی استفاده کنید که شکل ظاهری آنها خاص است و برای مشتری جذابیت دارد.
مثلا پیکسل برای دانش‌آموزان و یا کارکنان جوان شرکت‌ها انتخاب هیجان‌انگیزی است. برای تهیه پیکسل نیازی به هزینه زیاد نیست در عوض در انتخاب طرح و رنگ آن می‌توانید خلاقیت به خرج بدهید تا توجه گروه مخاطبان را جلب کنید. مشتریان پیکسل را روی لباس یا کیف خود نصب می‌کنند و این کار برای شما مانند یک تبلیغ سیار عمل می‌کند.

یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی که در حال حاضر بسیار مورد توجه به‌ویژه خانواده‌ها قرار گرفته جعبه‌های پذیرایی چوبی است. این جعبه‌ها در اندازه‌های مختلف برای قرار دادن روی میز کار، میز پذیرایی و حتی میزهای کنفرانس در نظر گرفته شده است.
می‌توان انواع خوراکی‌ها، تنقلات، چای کیسه‌ای، دمنوش‌ها و قهوه فوری را در آن جای داد. این هدیه ضمن کارآیی بالا برای مشتریان نام برند شما را در ذهن آنها حک می‌کند. هر زمان که جمعی دور هم باشند چه در جمع صمیمی خانواده و چه در محل کار با استفاده از این هدیه به یاد برند شما می‌افتند و احساساتشان درگیر آن خواهد شد.

نکته مهم این است کالایی که به عنوان هدیه تبلیغاتی انتخاب می‌کنید برای مشتری جذابیت داشته باشد.

 

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
چرا باید محل کار سرگرم کننده و مفرح باشد؟
 ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

چرا باید محل کار سرگرم کننده و مفرح باشد؟

در گذشته واژه‌های «کار» و «سرگرمی» دو مفهوم بسیار متفاوت بودند که هرگز در یک جمله به کار نمی‌رفتند. یک منطق قدیمی می‌گوید اگر از کار خود لذت می‌برید، احتمالا به اندازه لازم کارآمد نیستید. اما امروزه سرگرمی بخش جدایی‌ناپذیر از ارزش شرکت‌ها است. در این مقاله دلایل ...  ادامه مطلب 
5 هدیه تبلیغاتی گرم برای فصل سرما
 ۰۶ فروردین ۱۳۹۹

5 هدیه تبلیغاتی گرم برای فصل سرما

با فرا رسیدن فصل سرد و کاهش دمای هوا، افراد لباس‌های گرم و پشمی خود را از کمدها خارج کرده و آنها را می‌پوشند. ارائه هدایای تبلیغاتی به مشتریان یا کارکنان کسب‌وکار که باعث گرم شدنشان در ماه‌های زمستان می‌شود به برند شما کمک می‌کند تا در تمام فصل‌های سرد سال در خاطر مخاطبان ماندگار ...  ادامه مطلب 
5 هدایای تبلیغاتی برای مخاطبان عاشق برنامه ریزی
 ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

5 هدایای تبلیغاتی برای مخاطبان عاشق برنامه ریزی

تقویم، سررسید، خودکار تبلیغاتی ، ساعت رومیزی و... همیشه از محبوب‌ترین هدایای تبلیغاتی محسوب می‌شوند زیرا مفید و ارزان هستند و در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات را با نام و لوگوی برند خود سفارشی‌سازی کنید و به مخاطبان، مشتریان و ...  ادامه مطلب 
آشنایی با محصولات تبلیغاتی دوستدار محیط زیست
 ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

آشنایی با محصولات تبلیغاتی دوستدار محیط زیست

 هدایای تبلیغاتی کارکردهای مختلفی دارند. اگر می‌خواهید هدایای کسب‌وکار شما پیامی را به مخاطبان منتقل کند، محصولات تبلیغاتی دوستدار محیط زیست را انتخاب کنید. این محصولات اهدافی دوگانه را برای کسب‌وکارها تامین می‌کنند؛ هم باعث افزایش آگاهی از برند آنها می‌شوند و هم ...  ادامه مطلب 
تقویم تبلیغاتی هدیه کاربردی برای پایان سال
 ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

تقویم تبلیغاتی هدیه کاربردی برای پایان سال

محصولات کاربردی از هدایای تبلیغاتی تاثیرگذار به شمار می‌آیند. چرا که در زندگی روزمره افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند و نام برند را به افراد یادآوری می‌کنند. یکی از این هدایای تبلیغاتی پرکاربرد تقویم تبلیغاتی و سررسید است که به ویژه برای پایان سال جاری و آغاز سال جدید از طرف ...  ادامه مطلب